رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۷
  • کد خبر : ۱۴۹
  • مشاهده :96 views

عکسهای قدیم بردسیر/مراسم تجلیل از خوانین / دلنوشته نقد

به گزارش پایگاه خبری عصر بردسیر؛ چندی پیش مراسمی تحت عنوان رونمایی از کتاب عکسهای قدیمی بردسیر برگزار شد که نقدهای بیشماری به دنبال داشت. در این میان به دلنوشته یکی از همشهریان برخوردیم که شاید برای شماهم جالب باشد.

دلنوشته یکی از همشهریان؛

دیر زمانی نیست که در این شهر یه عده مردم خسته از ظلم و ستم طاغوت و طاغوتیان به خیابان ها آمدند و فریاد عدالت خواهی سر دادند خسته از روزگاری که ناموسشان زیر تازیانه برهنگی بود و دوران استبداد و نوکری، شخص اول حکومت نوکر کدخدای جهانی بود و یه عده هم در این شهر با استفاده از این واژه منفور برای خودشان ملکی ساخته بودند و مردم مظلوم را رعیت خود کرده بودند، مردمی که می بایست دست رنج شان را دودستی تقدیم به اصطلاح «خان» کنند. پای صحبت پیرمردان و پیر زنانی که این روزگار را با پوست و خونشان لمس کرده اند بنشینی مفهوم این واژه را به خوبی برای شما تبیین می کنند. همت کرده اند و این دوران را به زباله دان تاریخ سپرده اند.

سرشار از غرور عزت و غیرت بودم که چند روز پیش آلبوم عکسی را مشاهده کردم.(عکسهای قدیم بردسیر) که صفحه نخست آن با این جمله شروع شده بود «تقدیم به روح بلند فلان خااان که اسوه بی بدیل خدمت به مردم بردسیر بود» دلم گرفت. اسوه، بی بدیل، خدمت…….!!!!!؟

در عین تعجب از غفلت و خواب زدگی مسئولین این شهر در حمایت و شرکت در مراسم تجلیل از خوانین و هزینه کردن بیت المال در چاپ این اثر، سوالاتی برایم مطرح شدکه بد نیست برای شما مردم زحمت کش و شهید پرور نیز بنویسم.

شهری که در بستر تاریخ معاصر بیشتر از ۲۱۰ تن از جوانان خود را فدای اسلام کرده است، ۲۱۰ خانواده داغدیده، پدرو مادرانی که بعضی شان با جگر سوخته رفتند و بعضی هم که زنده اند هنوز بعد از دوسه دهه از شهادت فرزندشان بر سر قبرش اشک می ریزند، باور نداری عصر پنجشنبه برو بهشت زهرا منتظر بمان پدر شهید جهاندیده بیاید همراهیش کن تا بر سر مزار شهیدش، قبول نداری از لحظه پاگذاشتن بردر ورودی تا مزار شهید کمرش میشکند و ناخوداگاه اشک می ریزد آیا او اسطوره صبر و اسوه بی بدیل خدمت نیست؟ و همچنین پدران و مادران دیگر شهداء (گرکانی ها، ملک قاسمی ها، یاوری ها، پوررضاها، خراسانی ها، قاسمپورها و……..)؟؟

شهدای مدافع حرم؟

جانبازان و آزادگان، اسوه بی بدیل خدمت نیستند؟

وای مردم در این شهر هنوز کسانی که برای پیروزی این انقلاب در بهمن پنجاه وهفت زحمت کشیده اند، زنده اند و نفس می کشند هر چند گرد پیری روزگار بر چهره شان نشسته ولی قلب شان نشسته ولی قلبشان سرشار از غرور پیروزی اسلام بر کفر است.

مردی که از دیار قم آمد و چهل سال عمر بابرکت خو را وقف خدمت به مردم این شهر کرد ، آن وقتی که مردم درگیر فرقه سازی های دروغین زاله طاغوتی بودند، ترویج اسلام ناب نمود تا روزی که پابه پای مردم در راهپیمایی های انقلاب شرکت نموده و همراه خانواده ها بر پیکر مطهر شهدا نماز خواند، تا نماز جمعه هایی که چقدر زیبا ، جوان آمد و پیررفت، او اسوه بی بدیل خدمت به مردم نبود؟

در طول تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب در این شهر مردم و مسئولینی که صادقانه به اسلام و انقلاب خدمت کردند و انصافا هنوز هم هستند جوانانی از همین دیار اکنون در راه اعتلای فرهنگ اسلام ناب و عرصه سازندگی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمیکنند، اسوه بی بدیل خدمت به مردم نیستند؟

آیا تازیانه استبداد (خااااااااااااااان) اسوه بی بدیل خدمت است…………؟!!!   متاسفم

به دست های پینه زده و چهره های مظلوم کشاورزان این دیار بوسه می زنم و از محضر همه آنها عذرخواهی می کنم

والسلام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه